Моч: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 5 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Податотека:Dark urine due low fluid intake.jpg|Темна урина поради низок внес на течности.
Податотека:HematuriaGross.jpg|Темноцрвена урина поради присуство на [[крв]] ([[хематурија]]).
Податотека:Choluria.svg|Темноцрвена урина поради [[хлоруријахолурија]].
Податотека:Pinkish urine beetroots 1.jpg|Розевкаста урина поради исхрана со [[цвекло]].
Податотека:IMAG0466.jpg|Зелена урина за време на долготрајна инфузија со седативот [[пропофол]].