Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Извршна власт“

с
ситна промена
с (ситна промена)
*[[Парламентарен систем|Парламентарен]]
**[[Сожителство (политика)|Сожителство]]
**[[Вестминстерски системмодел|Вестминстерски]]
*[[Листа на моментални шефови на држава и влада|Лидери]]
*[[Листа на влади|Влади]]