Разлика помеѓу преработките на „Диселдорф“

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
с
с ((GR) File:K20 Dusseldorf.jpgFile:K20 Düsseldorf.jpg renamed: proper name)
=== Музеи, уметнички и историски институти и други атракции ===
 
[[Податотека:K20 DusseldorfDüsseldorf.jpg|thumb|right|[[Уметничка збирка на Северна Рајна-Вестфалија]] - K20 (Грабеплац)]]
[[Податотека:K21 Staendehaus.jpg|thumb|right|[[Уметничка збирка на Северна Рајна-Вестфалија]] - K21 (Штендехаус)]]
* Академи-Галери (изложбен простор во Уметничката галерија Диселдорф)
5

уредувања