Разлика помеѓу преработките на „Колонија Гренланд“

нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
|image_flag = Flag_of_Denmark.svg
|flag_type = Знаме на Данска
|image_coat = Coat of arms of Greenland (Old version).svg
|p1 = Северен Гренланд
|flag_p1 = Flag of Denmark.svg
8

уредувања