Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Италијански социјалисти користејќи го HotCat)
с
{{Италија-био-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Амичис, Едмондо де}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Амичис, Едмондо де}}
[[Категорија:Италијански писатели]]
[[Категорија:Италијански новинари]]