Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 579 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(rv)
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| густина = 9,36
| број места = 42
| градоначалник = [[Горан Стојановски]]<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.sec.mk/zakluchok-za-konechnost-na-rezultatite-od-glasanje-vo-vtoriot-izboren-krug-29-10-2017-po-odlukite-na-upravniot-sud/|title=Заклучок за конечност на резултатите од гласање во вториот изборен круг 29.10.2017 по одлуките на Управниот суд|last=|first=|date=|work=[[Државна изборна комисија на Македонија]]|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=3 декември 2017}}</ref>
| градоначалник = Горан Стојановски
| членови = 11
| адреса = Илинденска б.б. 1413 Чашка