Разлика помеѓу преработките на „Метида (месечина)“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Метида''' (грќки ''Μήτις'', латински ''Metis'') e најблизок познат јупитеров najbliži са...)
 
с
Види уште така
* [[Метида (митологија)]]
 
{{Jupiterovi sateliti}}
13.130

уредувања