Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| густина = 9,36
| број места = 42
| градоначалник = ГоранчоГоран ПановскиСтојановски
| членови = 11
| адреса = Илинденска б.б. 1413 Чашка
81

уредување