Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

с
Отстрането уредувањето на Делко (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на Делко (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
целосно име = Фудбалски клуб Шкендија Тетово |
основан = {{Start date and age|1979}} |
терен = [[ЕкологГрадски Аренастадион Тетово]] |
капацитет = 15.000 |
претседател = Љуљзим Имери|