Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| густина=27,81
| број места=31
| градоначалник=[[Љупчо Бојаџиев]]<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.sec.mk/mandati-za-gradonachalnici-i-sovet-lokalni-izbori-2017/|title=Мандати за градоначалници и совет во РМ – Локални избори 2017|last=|first=|date=|work=[[Државна изборна комисија на Македонија]]|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=18 октомври 2017}}</ref>
| градоначалник=Љупчо Бојаџиев
| членови=15
| адреса=Градски Плоштад б.б. 1360 Кратово