Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
| густина=50,79
| број места=19
| градоначалник=ЃорѓиТоме ДамческиХристоски
| членови=11
| адреса=