Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Портал“

с
Отстрането уредувањето на Инокентиј (разговор), вратено на последната верзија на Buli
(Ја заменувам страницата со '<includeonly>{{#invoke:Portal|portal}}</includeonly><noinclude> {{documentation}}')
с (Отстрането уредувањето на Инокентиј (разговор), вратено на последната верзија на Buli)
<div class="noprint {{#ifeq:{{{left|}}}|yes|tleft|tright}} portal" style="border:solid #aaa 1px;margin:{{#if:{{{margin|}}}|{{{margin|}}}|{{#ifeq:{{{left|}}}|yes|0.5em 0.5em 0.5em 0|0.5em 0 0.5em 0.5em}}}};">
<includeonly>{{#invoke:Portal|portal}}</includeonly><noinclude>
{| style="background:#f9f9f9; font-size:95%; line-height:110%; {{#if: {{{boxsize|{{{4|}}}}}} | width:{{{boxsize|{{{4}}}}}}п;}}"
{{documentation}}
| [[Податотека:{{{image|{{{2|{{портал/Слики|{{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}}}}}}}}}|{{{size|{{{3|32}}}}}}x{{{height|28}}}п{{#ifeq:{{{link|Податотека:}}}|Податотека:||{{!}}link={{{link|}}}}}|алт={{{alt|}}}]]
| style="padding:0 0.2em;" | Портал „'''[[Портал:{{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}|{{{name|{{{1|{{PAGENAME}}}}}}}}{{#ifeq:{{{break|}}}|yes|<br />|}}]]'''“
|}
</div><noinclude>
 
[[hi:साँचा:Portal/doc]]
</noinclude>