Категорија:Претседатели на Република Кина: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{рв|Presidents of the Republic of China}} :Претседатели на историската '''Република Кина (1912–49)|Репу...)
 
сНема опис на уредувањето
 
 
:Претседатели на историската '''[[Република Кина (1912–49)|Република Кина]]''' (во континентална Кина) од 1912 до 1949 г.
{{-}}
 
{{напомена|претседателите на [[Тајван|Република Кина - Тајван]] (1945−денес)|Категорија:Претседатели на Тајван}}