Разлика помеѓу преработките на „Нов Тајпеј“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Њу Тајпеј на Нов Тајпеј)
|image_caption = Clockwise from top: New Taipei Bridge, [[Banqiao District]], [[Pingxi Line]], [[Tamsui River]], [[Jiufen]], [[Shifen waterfall]]
|image_flag = Flag of New Taipei City.svg
|image_seal = New Taipei City seal.pngsvg
|image_map = Taiwan ROC political division map New Taipei City.svg
|mapsize = 200px
1

уредување