Разлика помеѓу преработките на „Надворешна Монголија“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 18 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q909566 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
Денес, многу поретко се користи името за да се означи денешната република Монголија, која горе-долу ја завзема истата површина. Исто така, Република Тува што е во склоп на Русија, била во рамките на Монголија.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Внатрешна Монголија]]
* [[Монголија]]