Разлика помеѓу преработките на „Јотабајт“

Одземени 14 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (fixing dead links)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Поимот „[[јобибајт]]“ (YiB), кадешто се користи [[бинарна претставка]], се употребува за соодветниот содржател на 1024.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Бинарна претставката]]
* [[Величински редови (податоци)]]