Васил Тоциновски: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
(додадена фотографија)
*„Берачи на ѕвезди“ (книжевни студии, 2013).
*„Варна на мојата младост“(книжевно-историски студии, 2015).
*[http://www.zmurh.hr/wp-content/uploads/2015/09/Lov-na-eleni-Vasil-Tocinovski.pdf „Лов на елени“, 2015]
|}
 
== Награди ==
1.628

уредувања