Разлика помеѓу преработките на „Брент Букволтер“

Додадени 422 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| proyears = 2008–
| proteams = {{ct|BMC|2008}}
| updated = 625 јануаримај 2017
}}
 
: 3. Краен пласман [[Трка околу Калифорнија]]
: 8. Краен пласман [[Вуелта а Андалусија]]
;2017
: 1. Етапа 2 ([[Екипен хронометар|ТТТ]]) [[Волта а Каталуња 2017|Волта а Каталуња]]
: 4. Краен пласман [[Трка околу Калифорнија 2017|Трка околу Калифорнија]]
: 4. Краен пласман [[Тур де Јокршир]]
{{Palmares end}}
 
!2015
!2016
!2017
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|68]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|66]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2016|117]]
| style="text-align:center;"|
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|
|}