Разлика помеѓу преработките на „Припечене“

Додадени 180 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Генерал Тодоров''' е село во [[Општина Петрич]].
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Пиринска Македонија|
| слика мапа=
| име=Генерал ТодоровПрипечене
| општина=[[Општина Петрич]]
| популација=
| веб=
}}
'''Припечене''' или ''Припечено''<ref>[http://www.promacedonia.org/adzh/adzh_posleslov.htm Ангел Джонев, Македония в железопътната политика на България (1878–1918 г.)]</ref> (од 1984 г. офиц. '''Генерал Тодоров'''<ref>Указ № 3147/обн. 28.10.1984 г.</ref>) — село во [[Општина Петрич]].
 
 
== Надворешни врски ==
 
{{Населено местоПМ-Бугаријагео-никулец}}
{{Населени места во Општина Петрич}}
 
[[Категорија:Општина Петрич]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]