Разлика помеѓу преработките на „Пјер Латур“

Одземени 6 бајти ,  пред 3 години
транскрипција
(нова страница)
 
(транскрипција)
{{Colbegin|2}}
;2010
: 3. Краен пласман Тур ди ВалромиВалроме
;2011
: 1. Класик дедез АлпсАлп за јуниори
: 2. Национално јуниорско друмско првенство
: 4. Краен пласман Реџо-Тур
: 5. Краен пласман Трофео Карлсберг
;2013
: 1. ЖуЖе де ла Франкофони
: 4. Пиколо Џиро ди Ломбардија
: 5. Тур ди ДуаДу
: 6. Краен пласман Ронд де л’Изар
::1. [[Податотека:Jersey white.svg|20п]] Пласман за млад возач
: 7. Краен пласман Тур ди Жеводан Лангедок-Русијон
::1. Пласман за млад возач
: 8. Краен пласман Тур де ПоПеи де Савоја
;2014
: 1. Гран при де Сен Лие
: 1. Гран при Кур ла Вил Прис
: 3. Трка Јура
: 3. Пиколо Џиро ди Ломбардија
: 5. Краен пласман Тур де ПоПеи де Савоја
: 6. Краен пласман [[Тур де л’Авенир]]
: 9. Краен пласман [[Тур де л’Ен]]
: 5. Краен пласман [[Вуелта а Бургос]]
: 7. Краен пласман [[Трка околу Австрија]]
: 7. Краен пласман [[Етоал де БесежеБесеж]]
: 10. Краен пласман [[Тур де Пикарди]]
;2016
::1. [[Податотека:Jersey white.svg|20п]] Пласман за млад возач
: 3. Краен пласман [[Тур де л’Ен]]
: 7. Краен пласман [[Етоал де БесежеБесеж]]
::1. [[Податотека:Jersey white.svg|20п]] Пласман за млад возач
: 10. [[Џиро ди Ломбардија 2016|Џиро ди Ломбардија]]
: 1. [[Податотека:Jersey white.svg|20п]] Пласман за млад возач [[Тур де Романди 2017|Тур де Романди]]
: 3. [[Тур ди Финистер]]
: 4. Краен пласман [[Етоал де БесежеБесеж]]
: 5. Класик Сид-Ардеш
{{colend}}