UTC-12:00: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 34 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2146 (translate me))
сНема опис на уредувањето
* [[Бејкер (остров)|Бејкер]] и [[Хауленд (остров)|Хауленд]] (ненаселени острови, територии на [[САД]]).
 
UTC−12 е морепловен [[часовен појас]] што ги опфаќа морските подрачја помеѓу [[180-ти. меридијан|180°]] и 172°30′ [[ЗГД]]. Времето во овој појас се добива со одземање на 12 [[час]]а од [[Координирано универзално време|координираното универзално време]]. Бродовите што го користат ова време се последните што го започнуваат тој [[календарски ден]]. Појасот не е населен од луѓе.
 
== Поврзано ==