Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

с
нема опис на уредувањето
с (Виолетова ја премести страницата Стевче Јакимовски на Стевчо Јакимовски презапишувајќи врз пренасочување: името му е со `о`)
с
|починал-
}}
'''Стевчо Јакимовски''' (р. [[27 август]] [[1960]] во с. [[Подржи Коњ]], [[Кривопаланечко]]) — политичарпретседател одна партијата Граѓанска опција за Македонија ([[ГРОМ]]) и градоначалник на [[Општина Карпош]].<ref>[http://www.karpos.gov.mk/page/gradonacalnik Официјална страница]</ref>
 
==Биографија==