Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 206 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Vk 1 (разговор), вратено на последната верзија на Zeko 15)
 
Муртино се наоѓа во југоисточниот дел на [[Република Македонија]]. Од најблискиот град [[Струмица]] е оддалечен 8 км. Надморската височина во селото е 212 м а површината на селото изнесува 1.640 ха.
 
Селото граничи со [[Свидовица]], [[Банско]], [[Сачево]], [[Монспитово]], [[Робово]], [[Еднокуќево]], [[Бајрамбос]], [[Кочули]].
 
== Историja ==
159

уредувања