Разлика помеѓу преработките на „Паралово“

Додадени 276 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 79.125.178.48 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk)
| веб=
}}
[[Податотека:Paralovski manastir.jpg|right|250p|thumb|Поглед кон [[Црква „ Св. Ѓорѓи“ - Паралово|манастирската црква„Св. Ѓорѓи“]] сликано а време на Првата светска војна]]
 
== Географиja и местоположба ==
Селото е сместено на западните падини на [[Селечка Планина]], 20 км источно од [[Битола]].