Разлика помеѓу преработките на „Дилма Русев“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
с
 
== Семејство ==
Таткото на Дилма, ''Петар Стефанов Русев'' бил деец на [[Комунистичка партија јана Бугарија|Комунистичка партија на Бугарија]] (КПБ) во [[Габрово (Бугарија)|Габрово]], [[Бугарија]], но во 1929 година избегал во [[Франција]], а неколку години подоцна и во Бразил, каде што го променил името во ''Педро Русеф''. Тој се оженил со учителката ''Дилма Жана да Силва'', со која имале 3 деца, Игор, Дилма и Жана Лусија.
 
== Кариера ==