Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мирчев“

Одземени 39 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Историчар
| name = Димитар Мирчев
| image = Ванчо Ѓорѓиев.jpg
| image_size =
| alt =
| caption = Димитар Мирчев
| birth_date = <!-- {{датум на раѓање|1942|04|19}} -->
| birth_place = [[Сливен]], [[Бугарија]], {{НРБ}}
| residence = [[Скопје]]
| citizenship =