30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 119 бајти ,  пред 6 години
дополнување
Нема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1961]] 
|[[Ли ди Форест]] — [[САД|американски]] пронаоѓач.
|-
|valign="top" align="right"|[[2002]] 
|[[Николај Хајтов]] — бугарски писател.
|}
<noinclude>