Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
| округ = [[Солун (округ)|Солун]]
| геообласт_врска =
| геообласт = [[Лагадинско Поле]]
| население = 41 194
| население_година = 2001