Разлика помеѓу преработките на „Крсто Љондев“

Додадени 4 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на 109.122.108.243 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Македонец|Маке...
с (Отстрането уредувањето на 109.122.108.243 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Македонец|Маке...)
}}
 
'''Крсто Љондев''' бил бугарскимакедонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и реонски лерински војвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]]<ref name="Дејци">{{наведена книга|last=Киселиновски|first=Стојан|title=Дејци на ВМРО и КПЈ во Македонија|year=2009|publisher=Менора|location=Скопје|language=македонски|isbn=978-608-200027-5|page=99}}</ref>.
 
== Биографија ==