Разлика помеѓу преработките на „Социјализам“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
 
* Дали режимите на чие чело беа или се комунисти (како [[СССР|Советскиот Сојуз]], [[Кина]], [[Куба]], [[СФРЈ|СФР Југославија]] итн.) можат да се сметаат за социјалистички или беа облици на [[државен капитализам]]?
 
{{Нормативна контрола}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Социјализам]]
[[Категорија:Левичарски политички теории]]