Предлошка:Хералдика-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
|[[Слика: image = Azure, a bend Or.svg|30px| ]]
{|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent"
| pix = 30
|-
| subject =
|[[Слика:Azure, a bend Or.svg|30px| ]]
| qualifier = од областа на [[хералдика]]та
|''&nbsp;Оваа [[хералдика|хералдичка]] статија е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''
| category = Никулци за хералдика
|}
| tempsort =
</div>
| name = Шаблон:Хералдика-никулец
[[Категорија:Хералдички никулци<noinclude>| </noinclude>]]
}}<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за хералдика|§]]
 
</noinclude>