90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 415 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Infobox planet
| name = Седна
| image = [[Податотека:Sedna PRC2004-14d.jpg|260px|alt=Sedna seen through Hubble]]
| caption = Седна, сликана од [[Хабл (вселенски телескоп)|Вселенскиот Телескоп Хабл]]
| discovery = yes
| discovery_ref =
| discoverer =
| discovered = 14 ноември 2003
}}
'''90377 Седна''' е [[џуџеста планета]] во [[Сончевиот систем]].