Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

с
Отстрането уредувањето на Biljana ilcevska (разговор), вратено на последната верзија на ГП
с
с (Отстрането уредувањето на Biljana ilcevska (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
* Билјана (раскази за деца, 1972)
* Испит (роман за деца (1972)
* [[Бојан]] (роман за деца, 1973)
* Кога тато вози (1977)
* За поубав свет (поезија за деца, 1978)