Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Одземени 4 бајти ,  пред 4 години
== Општествени установи ==
Во Костинци работат следните општествени установи:
* [[ОУ „Петре"Петре Глигуровски“Глигуровски" - Костинци]] - основното училиште во кое настава посетуваат 4 ученици,
* здравствен дом - амбуланта,
* пошта