Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 90 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
* [http://doc.cat-v.org/inferno/4th_edition/limbo_language/limbo The Limbo Programming Language by Dennis M. Ritchie]
 
{{Добитници на тјуринговатаТјурингова награда}}
{{Добитници на Richard W. Hamming медалот}}
 
{{Нормативна контрола}}