Разлика помеѓу преработките на „Вепски јазик“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Создадена страница со: {{Infobox language |name=Вепски јазик |nativename=vepsän kel’ |states=Русија |region=Карелија, Ингрија |e...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Уралски-јазици-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Category:Балтофински јазици]]
[[Category:Јазици во Русија]]