Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Сателитската функционална сестраност е вгнездена со нејзините технички делови и оперативни карактеристики. Набљудувајќи ја анатомијата на типичен сателит, се откриваат 2 модула.
{{Вселенски лет}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Сателити| ]]
[[Категорија:Далечинско истражување]]