Разлика помеѓу преработките на „Леон Ледерман“

Одземени 13 бајти ,  пред 5 години
authority control moved to wikidata
(Создадена страница со: {{Нобеловец}} {{Infobox scientist |birth_name = Леон Макс Ледерман |name = Леон Ледерман |image...)
 
(authority control moved to wikidata)
{{Нобелова награда за физика}}
 
{{Нормативна контрола|VIAF=7451165}}