Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
Отстрането уредувањето на Nenadmk (разговор), вратено на последната верзија на Dexbot
с (Отстрането уредувањето на Nenadmk (разговор), вратено на последната верзија на Dexbot)
| runtime = приближно 22 минути (по епизода)
| creator = [[Дејвид Крејн]]<br />[[Марта Кауфман]]
| starring = [[Џенифер Анистон]]<br />[[Кортни Кокс Аркет]]<br />[[ЛисаЛиза Кудроу]]<br />[[Мет Лебланк]]<br />[[Метју Пери]]<br />[[Дејвид Швимер]]
| opentheme = "''[[I'll Be There for You]]''" од [[The Rembrandts]]
| country = {{САД}}<br /> | network = ''[[Ен-Би-Си]]''
 
== Сезони ==
{{Разоткривање}}
{{endspoiler}}
[[Податотека:Friendsall67.jpg|десно|мини|250п|Промо постер]]
=== Прва сезона (1994-1995) ===