Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
== Администрација и политика ==
 
[[Податотека:Council of Municipality of Čaška, 2013.svg|мини|лево|Совет на Општина Чашка во периодот од 2013-2017:{{легенда|#FF0000|[[ВМРО-ДПМНЕ]] (4)}}{{легенда|#000064|[[ДУИ]] (3)}}{{легенда|#000000|[[ДПА]] (1)}}{{легенда|#063A73|[[СДСМ]] (1)}}{{легенда|#B9B9B9|Независнинезависни (2)}} ]]
 
== Културни и природни знаменитости ==