Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

Одземени 18 бајти ,  пред 5 години
с
 
== Награди ==
Добитник е на наградите:
* „Партизански курир“ (Марибор),
* „Младо поколење“ (Белград),
* „Курирче“.
 
{{DEFAULTSORTОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Поповски, Глигор}}
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонски поети]]
[[Категорија:Македонски романописци]]
[[Категорија:Македонски преведувачи]]
[[Категорија:Будинарци (археолошки локалитети)]]