Разлика помеѓу преработките на „1554 Југославија“

Додадени 158 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''1554 Југославија''' е [[мала планета]] или [[астероид]]. Откриен е на 6 септември 1940 година, од страна на [[Милорад Б. Протиќ]], српски астроном во [[Белград]], [[Кралство Југославија]]. Името го добил според државата [[Југославија]].
 
{{DEFAULTSORT:Југославија}}
[[Категорија:Главен астероиден појас]]
[[Категорија:Југославија]]