Петерско Езеро: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Езера во Грција]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Езера во Македонија]]
 
[[bg:Петърско езеро]]