Разлика помеѓу преработките на „Антонио Бандерас“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 59 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41548 (translate me))
с
 
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бандерас, Антонио}}
 
{{Persondata <!-- Metadata: see [[Wikipedia:Persondata]]. -->
| NAME = Banderas, Antonio
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION =
| DATE OF BIRTH = 1960-08-10
| PLACE OF BIRTH = [[Málaga]], [[Andalusia]], [[Spain]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бандерас}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Шпански глумци]]