Разлика помеѓу преработките на „Скратеници во македонскиот јазик“

с
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 77.28.122.147) и вратена ревизијата 1950683 на Wikitanvir)
{{наводи}}
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Правопис на македонскиот јазик]]
* [[Граматика на македонскиот јазик]]
 
* [[Македонски јазик]]
 
{{македонска граматика}}