Call of Duty: Разлика помеѓу преработките

Додадени 107 бајти ,  пред 7 години
с
дополнување
Нема опис на уредувањето
с (дополнување)
| first release version = ''[[Call of Duty (видеоигра)|Call of Duty]]''
| first release date = 29 октомври, 2003
| latest release version = ''[[Call of Duty: Advanced Warfare]]''
| latest release date = November 3, 2014
| platforms = [[Microsoft Windows]]/[[Mac OS X]], [[Nintendo DS]], [[Nintendo GameCube]], [[PlayStation 2]], [[PlayStation 3]], [[PlayStation Portable]], [[Wii]], [[Xbox]], [[Xbox 360]], [[iPhone OS]]
| website = http://www.callofduty.com/