Разлика помеѓу преработките на „Струшки вечери на поезијата“

с
Отстрането уредувањето на 62.162.183.31 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
(Тга за југ додадов)
с (Отстрането уредувањето на 62.162.183.31 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
 
Името на Струшките вечери на поезијата е внесено во сите поетски карти на светот. Струга е во сите оние што ја посетиле и виделе. Таа е на патот да биде и во оние што допрва ќе ја видат. "Ако постои некаде библиски небесен рај, со идеална убавина, тогаш едно негово овоземно катче е овој град" - запиша еден од многубројните странски учесници, заминувајќи од Струга.
 
Секоја година Струшките вечери на поезијата започнуваат со рецитирање на песната Т'га за Југ
 
== Досегашни лауреати ==