6 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1926]] 
|[[Клод Моне]] — француски [[сликар]], еден од основачите на [[импресионизам|импресионизмот]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]]