Разлика помеѓу преработките на „Стадион Цементарница“

с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Стадионот Цементарница''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК ЦементарницаГорно Лисиче]]. Стадионот има капацитет од 2.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Цементарница}}