Кариби: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
**{{flag|Guadeloupe|local2}} ([[Француски Антили]])
***[[Ле Сент]]
***[[Мари- Галан]]
***[[Ла ДесирадДезирад]]
 
*'''[[Приветрени Острови]]'''